Zagubione sumienie

10 października uczniowie klasy 6e odwiedzili Filię nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie w ramach projektu profilaktycznego "Naucz mnie mówić nie" obejrzeli spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa pt. "Zagubione sumienie".

Przedstawienie dotyczyło agresji stosowanej przez dzieci wobec rówieśników w środowisku szkolnym.

Główny bohater, Nochal, swoje problemy rodzinne przelewał na innych uczniów, sprawiając, że ich szkolna rzeczywistość stawała się nie do zniesienia. Pomoc przyszła do niego z nieoczekiwanej strony - to pani Woźna nauczyła go o życiu więcej, niż niejedna lekcja.

Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem obejrzeli występ, ale też z zaangażowaniem włączyli się w dialog z aktorami.

Dzieci na długo zapamiętają, że do każdego trzeba odnosić się z szacunkiem, a życiowa mądrość może kryć się nawet w najbardziej niepozornej osobie.

{gallery rows=2 cols=3 width=170 alignment=center}zdjecia/2019_2020/sumienie{/gallery}