Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

Spacer po Rudzie

Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję bliżej poznać dzielnicę, w której mieszkają i uczą się. Wraz ze swymi wychowawczyniami i pracownikami Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Ślaskiej odkrywali najbliższą okolicę. Swój spacer rozpoczęli od skrzyżowania ulic Wolności i Kościelnej, gdzie podziwiali zabytkowe zabudowania i poznawali ich historię. Następnie udali się w okolice kościoła Matki Bożej Różańcowej, gdzie przyglądali się bryle budynku i poznawali jego dzieje. Kolejny przystanek był przy "Piekaroku", do którego nasi uczniowie bardzo chętnie zaglądali. Spacer zakończyli w ruinach pałacu Ballestremów i domu Karola Goduli, gdzie przybliżono im najważniejsze postaci naszej dzielnicy i miasta. Choć pogoda była kapryśna, humory dopisywały.

 

 

{gallery rows=2 cols=3 width=170 alignment=center}zdjecia/2019_2020/spacer_po_dzielnicy/galeria{/gallery}