Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

Niezwykłe spotkanie

W środę 31 października 2018 roku uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w niezwykłym spotkaniu motywacyjnym z Państwem Małgorzatą i Darkiem Waszkiewicz. Zajęcia miały nakłonić młodzież do dokonywania właściwych wyborów w różnych trudnych sytuacjach życiowych.

Pani Małgorzata Waszkiewicz od urodzenia jest osobą niepełnosprawną, ma niedowład kończyn górnych i niewyraźną mowę. W tej sytuacji od małego dziecka była zmuszona posługiwać się stopami. To nimi wykonuje wszystkie czynności, np. szyje na maszynie, pisze długopisem i na klawiaturze komputera, a także maluje. Do tej pory miała liczne wystawy w kraju i za granicą oraz liczne zaproszenia do szkół, przedszkoli i innych instytucji, by organizować projekty motywacyjne wraz z pokazami malarstwa. Uwrażliwia ludzi, a szczególnie młode osoby, na kwestię szacunku do własnego życia i drugiego człowieka. Prowadzący przekładają swoje kalectwo fizyczne na emocjonalne kalectwo dzisiejszej młodzieży.

Uczniowie w skupieniu słuchali opowieści Pani Małgorzaty, a na ich twarzach widoczne było przejęcie, powaga i empatia. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

{gallery rows=2 cols=2  width=180 alignment=center}zdjecia/2018_2019/niepelnosprawni{/gallery}