Certyfikat dla świetlicy

{gallery cols=1 width=140 alignment=left }stale/gify/20180529_120809.jpg{/gallery}

Priorytetem w roku szkolnym 2017/2018 było otrzymanie certyfikatu „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy” w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie. Od 30 października świetlica szkolna rozpoczęła realizację zadań konkursowych, a każde wykonanie zostało ocenione na 10 punktów czyli 100% przez jury powołane przez organizatora. Zadania przewidziane regulaminem konkursu to:

• ­Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę;
  • Bezpieczne zabawy zimowe;
  • Karnawał w szkole;
  • ­Dni międzykulturowe w świetlicy szkolnej;
  • Jestem tolerancyjny;
  • ­Savoir vivre w szkole;
  • ­Tradycje Świąt Wielkanocnych.

Realizując poszczególne zadania, przeprowadziliśmy wiele pogadanek, burzę mózgów, opracowaliśmy kodeks bezpiecznych zabaw oraz kodeks dobrych manier, odgrywaliśmy scenki dramowe, przeprowadziliśmy ogólnoszkolny konkurs pod hasłem „Ptasia stołówka” oraz świetlicowy pod hasłem „Mój kolega Tobiasz”, wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych różnymi technikami, zorganizowaliśmy pokaz karnawałowej mody, zajęcia uatrakcyjnialiśmy prezentacjami multimedialnymi, uczyliśmy się liczyć i kaligrafować po wietnamsku, chińsku i japońsku, śpiewaliśmy piosenki, słuchaliśmy muzyki z różnych zakątków świata, poznaliśmy wiele ciekawych gier i zabaw, oglądaliśmy bajki i filmiki związane z tematami, oraz uczestniczyliśmy w zajęciach w formie warsztatów przeprowadzonych przez zaproszonych gości.

Miło nam poinformować, że 18 maja nasza szkoła otrzymała certyfikat: „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”.